pühapäev, 26. oktoober 2014

Juba nädal Prantsusmaal

Tere tere tere :)

Nüüd on taas aeg kirjutada, mida ma siin mõne päeva jooksul teinud olen.

Neljapäeval oli jälle selline koolipäev, nagu nad siin on. See tähendab, et kella 8:40'st kuni kella 16:30'ni tegelesin maalritöödega. Samuti oli reedel. Hea uudis on see, et me saime oma tööga valmis. See on hästi tore, sest algul arvasime, et ei jõuagi valmis ja keegi lõpetab selle hiljem meie eest. Läks hästi. Postituse lõppu lisan sellest ka pildi. Neljapäev - reede me millegi erilisega peale kooli ei tegelenudki. Tavaliselt käisime linnas jalutamas ja avastasime uusi kohti. Kuid nädala lõpuks olime ikka päris väsinud (mina vähemalt) ja ei olnud erilist tahtmist kuskil jalutada. Nii me siis puhkasimegi, nautisime ilusaid ilmasid ja head seltskonda (see tähendab siis meid, kes me siin kõik oleme). Nagu alati, siis Alexis on meiega iga õhtu istunud, mänginud kaarte, pokkerit. See on tore, sest nii saame meie natuke prantsuse keelt harjutada ja tema samas inglise keelt.

Nädalavahetusel, nimelt laupäeval ei olnud mingisugust logelemist. Hommikul kell pool 11 tuli Gregory meile järgi, et siis koos turule minna. Minu jaoks väga huvitav kogemus. Pole selline turg, nagu meil seal Eestis. See on hoopis midagi muud. Ja need juustud mis siin on- mmmm, parim! Seega läksime siis turule. Gregory näitas meile parimaid kaupu seal, erinevaid poode, kust saame suveniire osta (küll aga väga kallid), mis on valmistatud selles piirkonnas leiduvatest materjalidest. Sisseostud tehtud, läksid Gregory ja Hanno oma teed. Meie Joonase ja Nastjaga otsustasime veel poodides kolada. Nendes poodides, mis olid avatud, riided olid väga väga kallid. Seega ei soetanud seekord endale midagi. Arvame, et meil on veel aega ringi kolada. Ehk läheme mõnda teise linna poodidesse. Jalutasime koju tagasi ja Hanno oli juba enne meid koju jõudnud. Ütles, et Gregory tuleb meile pool 7 järgi, siis läheme ronime torni, mis asub mäe otsas ja sealt edasi õhtusöögile. Panime siis end valmis ja nagu alati, Gregory oli täpselt õigeks ajaks kohal. Sõitsime siis linna keskmesse ja parkisime auto ära. Seejärel läksime treppidest üles torni poole (väsitas ikka korralikult meid kõiki ära) ning kui olime pärale jõudnud, siis selgus, et see oli juba kinni pandud ning sisse me ei pääsenudki. Kindlasti läheme sinna Joonase ja Nastjaga tagasi, kui see on avatud. See vaade mis sealt avaneb- midagi kirjeldamatut. Vaatasime siis, et meil on veel aega, sest laud oli broneeritud kella 20'ks. Istusime mingisse baari, rääkisime juttu ja seejärel läksime sööma. Käisime ühes burgerirestoranis, mis on väga kallis koht, kuid need burgerid olid ikka tohutult head. Kella 22 paiku tõi Gregory meid koju tagasi ning maja ette jõudes otsustas, et ta jääb natukeseks veel meiega. Istusime maja ees, kuulasime muusikat, rääkisime Gregoryga muusikast ja aeg lendas. Ta vist lahkus minu meelest alles peale südaööd. Oli tore õhtu. Ja muide- Gregory palus eile, et laulaksin talle ühe laulu. Seda ma tegin. Peale seda ütles mulle, et ta leiab mulle siit kuskilt kitarri, et saaksin mängida. See tegi küll meele ikka väga heaks. Gregory tegeleb ise ka muusikaga. Ta mängib klaverit ja armastab jazzmuusikat. Ehk siis temaga on väga hea muusikast rääkida.

Täna, pühapäeval läks Hanno tagasi Eestisse. See on kurb, sest ta oli juba nii omaks saanud ja maja jäi kohe kuidagi tühjaks. Ja mina pole ainus kes nii arvab. Joonas ja Nastja arvavad sama. Nastja ärkas hommikul vara, et Hannole enne minekut veel süüa teha. Peale seda, kui Hanno oli lahkunud, ärkasin mina üles. Joonas hakkas pannkooke tegema. Sõime kahekesi, Nastja magas päris sügavalt :-D. Siis hakkasime koristama. Otsustasime, et iga pühapäev on meil natuke põhjalikum koristuspäev- võtame tolmud, peseme põrandad jne. Aeg läks jälle kiiresti. Siis kutsus Alexis mind jalutama. Jalutasime tunnikese ja tulime meie juurde, rääkisime Nastja ja Joonasega juttu, vaatasime videosid, kuulasime muusikat ja mängisime pokkerit. Oli tore õhtu. Üldse on väga tore olnud siin kogu see aeg. Nüüd aga pildid ja on aeg voodisse minna.


                                                                            Turg
 Mainisin, et käisime torni juures. See on siis teel üles tehtud pilt.
 Kui Hanno ja Joonas kodus päikest võtsid, siis meie Nastjaga läksime süüa ostma.
 Siin on üliiii suur kirik
 Käisime Alexis'ga jalutamas. Väga ilus vaade oli :)

Aitäh, et leidsid aja, et lugeda!

Bonne nuit! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar